/Neverovatno.

Argentina je zvanično obezbedila plasman u finale Svetskog prvenstva u fudbalu, pobedivši Hrvatsku sa 3:0 u polufinalu u utorak.

Poslednji plesni san Lionela Mesija ostaje živ, koji je postigao prvi gol u prvom poluvremenu meča sa penala. Drugi poen na utakmici doneo je Hulijan Alvarez, koji je do poluvremena stavio Argentinu na komandnu poziciju. Alvarez je trećim golom Argentine u drugom poluvremenu obezbedio pobedu, zahvaljujući asistenciji Mesija, čime je učvrstio kapitensku ulogu Argentinca na Svetskom prvenstvu.

Dok Mesi igra u sumrak svoje fudbalske karijere, 35-godišnji napadač i njegova reprezentacija sada imaju priliku da prepišu svoje greške, vraćajući se iz demona poraza u finalu 2014. Ovo bi bilo prvi put da je Argentina ušla u finale od 2014. Argentina će igrati protiv pobednika polufinalnog meča između Francuske i Maroka. Ako Argentina pobedi u finalu, to bi bila prva titula na Svetskom prvenstvu od 1986.

Utakmica finala Svetskog prvenstva u fudbalu 2022. zakazana je za 18. decembar.